Dobrovoľníctvo

Nezáleží na veku, vzdelaní, ani nie sú potrebné skúsenosti v sociálnej oblasti. Jediné, čo je dôležité, je Vaša ochota pomôcť. Ľuďom bez domova môžete pomôcť raz za čas na niekoľko hodín, alebo môžete chodiť pravidelne.  

nocľahárni nám dobrovoľníci pomáhajú večer pri registrácii, pri výdaji posteľnej bielizne, príprave raňajok, výdaji šatstva, upratovaní šatníka, príprave programu pre klientov alebo pri kreatívnych aktivitách.

Okrem spomínaných aktivít v nocľahárni ponúkame tiež dobrovoľníctvo pre skupiny, v rámci ktorého sa dobrovoľníci môžu zapojiť do varenia večere pre ľudí bez domova.

útulku zas viac času trávia s klientmi: berú ich na vychádzky (ak sú menej mobilní resp. na vozíku),  sprevádzajú ich k lekárom, alebo len s nimi trávia voľný čas v rozhovoroch alebo spoločenských hrách, prípadne vyučovaniu jazykov, práci na počítači a pod.

Z DÔVODU SÚČASNÉHO STAVU U NÁS BOHUŽIAĽ NOVÝCH DOBROVOĽNÍKOV PRÍJMAŤ NEDOKÁŽEME. ĎAKUJEME ZA VAŠU OCHOTU POMÁHAŤ ĽUĎOM BEZ DOMOVA, NESKUTOČNE SI VÁŠ ZÁPAL A ODHODLANIE VÁŽIME.

V prípade, že máte akékoľvek otázky alebo by ste sa chceli informovať o možnom dobrovoľníctve u nás i do budúcna, prosím neváhajte napísať alebo zavolať našej koordinátorke dobrovoľníkov Kike. Ďakujeme:)

Kontakt:
Kristína Kopáčová, tel.: 0910 852 170,
e-mail: kristina.kopacova@depaul.sk

Zdieľanie stránky:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email