Dobrovoľníctvo

Nezáleží na veku, vzdelaní, ani nie sú potrebné skúsenosti v sociálnej oblasti. Jediné, čo je dôležité, je Vaša ochota pomôcť. Ľuďom bez domova môžete pomôcť raz za čas na niekoľko hodín, alebo môžete chodiť pravidelne.  

nocľahárni nám dobrovoľníci pomáhajú večer pri registrácii, pri výdaji posteľnej bielizne, príprave raňajok, výdaji šatstva, upratovaní šatníka, príprave programu pre klientov alebo pri kreatívnych aktivitách.

Okrem spomínaných aktivít v nocľahárni ponúkame tiež dobrovoľníctvo pre skupiny, v rámci ktorého sa dobrovoľníci môžu zapojiť do varenia večere pre ľudí bez domova.

útulku zas viac času trávia s klientmi: berú ich na vychádzky (ak sú menej mobilní resp. na vozíku),  sprevádzajú ich k lekárom, alebo len s nimi trávia voľný čas v rozhovoroch alebo spoločenských hrách, prípadne vyučovaniu jazykov, práci na počítači a pod.

Nebránime sa ani Vašej kreativite a iniciatíve a privítame Vaše nápady na aktivity s klientmi.  

Ak máte ochotu pomôcť, ozvite sa nášmu koordinátorovi dobrovoľníkov, ktorý podľa Vášho záujmu nájde pre Vás vhodnú dobrovoľnícku prácu a dohodne sa s Vami na termíne a všetkých ďalších podrobnostiach. Dobrovoľníkom vždy poskytneme základné školenie a prípravu. V prípade dlhodobej spolupráce je k dispozícii aj možnosť zapojiť sa do vzdelávania spolu s našimi zamestnancami, prípadne využívať rôzne príležitostné benefity.

Kontakt:
Kristína Kopáčová, tel.: 0910 852 170,
e-mail: kristina.kopacova@depaul.sk

Dobrovoľnícky projekt GUĽÁŠOVANIE

DARUJTE ĽUĎOM BEZ DOMOVA TEPLÚ POLIEVKU 🍲Priatelia, v našej Nocľahárni sv. Vincenta už nejaký ten čas pracujeme na jednom krásnom a výnimočnom projekte s názvom GUĽÁŠOVANIE👨‍🍳. Zapojiť sa do neho môže ktokoľvek z vás😊! Všetko čo na to potrebujete je chuť pomáhať 🧡, partiu kamošov, čas a suroviny. Viac vám o projekte povie vo videu Kristína, naša koordinátorka dobrovoľníkov. Pomáhať je niekedy predsa také jednuché 😊.

Uverejnil používateľ DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia Piatok 18. októbra 2019

Hľadáte viac informácii?

Zdieľanie stránky:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email