Tomáš

Tomáš má 23 rokov, je mladý veselý, spoločenský, cieľavedomý s výtvarným talentom a pozoruhodnou kreativitou. Bohužiaľ, nemá rodinu ani blízkych, na ktorých by sa mohol obrátiť v ťažkých chvíľach. Stará sa o seba sám už niekoľko rokov. Do nocľahárne sa dostal keď stratil prácu a s ňou aj ubytovanie na ubytovni. Nemal nič a tak nejaký čas spával v nocľahárni s ostatnými ľuďmi bez domova. Raz, keď nemal financie ani na zaplatenie 1€ na nocľah vyhľadal sociálnu pracovníčku. Tak sme sa so Tomášom stretli, vypočuli jeho problémy a následne sme ho ubytovali v útulku. Tomáš začal nový deň s elánom. Je šikovný a za pár dní už pracoval v pekárni, výplata bola veľmi nízka a tak si privyrábal brigádami. Svojou aktivitou si dokázal získavať nové a nové príležitostné práce a nakoniec aj trvalé zamestnanie. Tomáša sme sprevádzali týmto obdobím zmien, pomáhali mu s písaním životopisu, hľadaním práce, s riešením jeho dlhov a exekúcie. Po niekoľkých mesiacoch sa Tomáš v práci osvedčil a postupoval na iné pozície.  

Dnes má Tomáš svoje dlhy skoro úplne vyplatené, pracuje každý deň a býva na ubytovni. Usmieva sa na nás keď si ešte občas príde po radu – a to nás teší.  

Tomáš má plány so svojím životom ďalej, plánuje si dokončiť posledný ročník zdravotnej školy, už si dohodol všetko potrebné a za pár mesiacov nastúpi na novú, odbornú pracovnú pozíciu ako praktikant a zároveň ukončí vzdelanie. 

Želáme veľa šťastia Tomáš…. 

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email