SPOLOČNE TO „PREDÝCHAME“

Pred nedávnom sme vám predstavili príbeh našej kolegyne Klaudy. Pracuje v našom Útulku sv. Lujzy de Marillac ako opatrovateľka a niekedy ako Wonder Woman 🦸‍♀️. Dni, ktoré momentálne kolegovia zažívajú však nie sú úplne ako z rozprávky.
Ako teda zápasí náš útulok s momentálnou covid situáciou?

„Tak všetci klienti sú pozitívni, takže je veselo. Chodíme 12 hodín v skafandroch, tak si treba rozmyslieť kedy čo jesť, piť a kedy chodiť na záchod. Trošku sa menej počujeme a viac zadýchavame. Keď si ten skafander vyzliekaš, si celá mokrá. Zvykneme sa smiať, že je to pracovný benefit – sauna zadarmo😁. Zažili sme mnohí ťažké služby, kedy sa klientom zhoršovalo dýchanie. Dve dámy máme na kyslíku u nás, jednej je už vďakabohu lepšie. Dvaja klienti zomreli a dvaja sú v nemocnici. Sama nie som zdravotník, iba študujem, ale úplne obdivujem kolegov a kolegyne, ktorí sú laici a pritom zvládajú tieto služby a stavy. Ostatní klienti maju také chrípko-idné prejavy. Samozrejme okrem covidu riešime aj iné diagnózy a ich prejavy v rámci našich možností a snažíme sa s klientmi aj porozprávať, posrandovať, aby im nebolo v tom celom tak tažko.

Zvládajú to zatiaľ hrdinsky, napriek všetkému. Keďže ochorelo aj mnoho kolegov, na zmenách sme boli často s dobrovoľníkmi, ktorým ultra veľmi ďakujeme, lebo pre mňa je fakt až dojemné, že človek, ktorý sa profesne venuje úplne niečomu inému, dobrovoľne, z presvedčenia pomáha s nami. Ešte k tomu aj s covid-pozitívnymi prípadmi. A samozrejme bez našej sestričky Bernadetky, by sme nezvládli ani jeden deň. Občas slniečko na Lujze svieti viac, niekedy menej. Občas sa dýcha lepšie, niekedy menej. Ale dúfame, že to nakoniec všetci ,,predýchame“, teda ako klienti tak i personál. Ja stále verím, že áno. Mám okolo seba mega ludí 🙂. „

Kolegovia z útulku to tam ozaj nemajú ľahké a keďže sa nám pokazil i výťah (v 3 poschodovej budove), služby nabrali i úplne nový fyzický rozmer. Ak by ste chceli podporiť našich kolegov a klientov z Lujzy, vždy budú vďační za raňajky, niečo sladké pod zub či ovocie a vitamíny. Taktiež sa tam však využijú i tepláky a papuče pre našich pacientov:).

Je až obdivuhodné koľko nádeje a sily majú tí naši #depaulludia. Ale ako povedala Klaudy, máme okolo seba mega ľudí a vtedy sa dá zvládnuť prakticky až nemožné.

Váš Depaul tím ❤

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email