O rakovine na ulici

V utorok  sme sa rozlúčili s Milanom. Šikovní kolegovia  mu totižto vybavili umiestnenie v domove sociálnych službách. Voľný čas zvykol tráviť kreslením karikatúr, prostredníctvom ktorých zachytával svoj vnútorný svet, spolubývajúcich a občas aj kolegov.

Milan je onkologický pacient. V Útulku sv. Lujzy  strávil 13 mesiacov. Spolu s ním bojovali proti rakovine aj ďalší ôsmi klienti, väčšina z nich v predterminálnom alebo terminálnom štádiu. Spomenieme aspoň niektorých. Pani Viera (52 rokov) u nás prespala len jednu noc, následne jej bola vybavená hospitalizácia na onkológii. Po ôsmych dňoch zomrela. Mala pokročilé štádium rakoviny.

Minulý týždeň zomreli ďalší naši klienti,  Štefan (56 rokov) na onkológii a  Ludevít (65 rokov) v zariadení pre seniorov.

Ľudia ako Milan, Viera, Štefan a Ludevít patria do skupiny ľudí bez domova, ktorí  sa musia boriť cez množstvo problémov, a k tomu sa ešte snažia bojovať aj s ťažkou chorobou.


Sme veľmi vďační zamestnankyniam Mobilnému  hospicu a ADOS Slnečnica, s ktorými naša organizácia spolupracuje 10 rokov pri pomoci chorým ľuďom bez domova, ktoré nám a našim klientom veľmi pomáhali a stále pomáhajú.  

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email