NÁŠ ŠÉF NAPÍSAL KNIHU 🤓

…teda zapojili sa do toho aj ďalší super ľudia (a kolegovia) zo sociálnej oblasti. A je to skôr taký príručko-návrh ale STÁLE! Veľmi super vec z ktorej sa u nás tešíme:)

V skratke je to zhrnutie návrhov na zmeny, ktoré sú potrebné (ako soľ) v pomoci ľuďom z ohrozených skupín. Slovami autora:
„Každý deň spolu s ľuďmi bez domova pracujeme, aby ich ďalší deň bol lepší ako ten dnešný (alebo aspoň nie horší). Často je to však boj s veternými mlynmi, keďže mnohé systémy (od legislatívy až po dostupnosť bývania) ľuďom bez domova nepomáhajú, ale skôr ubližujú.

V Depaul-e sa však snažíme miesto sťažovania sa radšej veci meniť k lepšiemu. Aj preto sme celý minulý rok s mnohými partnermi a odborníkmi z našej oblasti, pracovali na návrhu zmeny fungovania služieb pre ľudí v núdzi. Okrem každodennej práce totiž potrebujeme neustále zlepšovať aj prostredie, v ktorom pracujeme. Veríme, že to tak máte vo svojich prácach viacerí…

S radosťou (a hrdosťou) vám preto predstavujeme tento dokument. Aj keď sa jedná o odborný materiál, veríme, že časom bude meniť životy konkrétnych ľudí bez vlastného bývania k lepšiemu. Samozrejme tam nájdete i témy bývania a jeho dostupnosti a tiež zvýšenia podpory integrácie ľudí bez domova späť do života cez nové, na Slovensku ešte nevyskúšané nástroje. Veď o to nám nakoniec ide, pretože ulica nie je a pre nikoho nemôže byť domovom.

Tak hor sa do práce 😊

Ak vás zaujíma viac, pozorne čítajte tu: https://depaul.sk/wp-content/uploads/2022/01/IDEA-SSKI.pdf

Toto napísali #depaulludia

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email