,,Najväčšia potreba v živote človeka, je človek“

Katka je fantastický človek. Ale vážne. Je u nás „len“ polrok ale za ten čas toho za sebou dosť zanechala. Hlavne dobrú náladu:) (a samozrejme dobrú robotu)

Prišla k nám hneď po škole. Naprv ako pomocný pracovník na nočné a denné služby no a dnes je z nej už zástupkyňa projektového manažéra. „Po pohovore som odchádzala s tým, že viem, že tu chcem pracovať. Bola to výzva, pretože s ľuďmi bez domova som nikdy predtým nepracovala. Nemuselo však prejsť veľa času na to, aby som vedela, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí aké som mohla urobiť. Depaul mi toho dal viac než som sama čakala…“ Nuž, vice versa Katka:)

Čo má na svojej práci najradšej?
,,Najväčšia potreba v živote človeka, je človek,“ povedal psychológ Ivan Štúr a to je to prečo mám svoju prácu rada aj ja. Dnes už zopár tých príbehov a dôvodov prečo sú bez domova poznám a neprestávajú ma prekvapovať. Sú to ľudia ako ktokoľvek z nás a my tu nie sme od toho, aby sme súdili.“

Veríš na reálne ukončovanie bezdomovectva. Dá sa pomôcť skutočne každému?
„Kde je vôľa, tam je cesta. Majte odvahu postaviť sa za dobrú vec a žite tak, aby ste po sebe zanechávali obraz pekného života. Reálny obraz pekného života.“

No veď hovoríme, Katka je proste fantastická:). Vďaka kolegom ako je ona, dokážeme svoju prácu vykonávať už neuveriteľných 16 rokov a ustáť každú jednu krízu, ktorá nám príde do cesty.

ĎAKUJEME, že spolu sme #depaulludia

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email