KORONA PO 10 MESIACOCH NEOBIŠLA ANI ĽUDÍ BEZ DOMOVA

Za posledných 10 mesiacov sme stáli a bojovali s nákazou v prvej línii. 24hodín denne, 7 dní v týždni. Starali sme o viac než 300 ľudí v našich zariadeniach a na ulici, ktorí sa nemali na koho iného obrátiť. Bezpečnosť a zdravie týchto ľudí sme spolu s nimi niesli na našich pleciach a rozhodli sme sa, že tu pre nich musíme byť za každých okolností. Dnes tak stojíme pred veľkou výzvou a hrozbou, ktorú sami nezvládneme. Za posledných 10 mesiacov sa nám podarilo udržať 300 ľudí denne v zdraví a bez šírenia nákazy, no v čase kedy sú čísla extrémne vysoké a ulicami Bratislavy sa nezadržateľne šíri vírus, to už pre nás nie je udržateľné.

Na začiatku januára sa u nás objavil prvý pozitívny prípad. Následne na to, sme začali s opakovaným hromadným testovaním ľudí v našich zariadeniach. Práve vďaka opakovanému testovaniu sa snažíme naďalej ľudí chrániť a tak dnes máme v karanténe viac než 40 ľudí bez domova. Sme šťastní, že priebeh choroby je u nich momentálne mierny. A keďže život týchto ľudí je pre nás prioritou, pevne veríme, že to tak i zostane.

V tieto dni sme ešte viac ostražití a veľmi dôkladne plánujeme každý jeden krok našej pomoci. Aj preto sme v kontakte s mestom, krajom, zdravotnými inštitúciami a organizáciami naprieč Bratislavou.Chceme vás však požiadať o vašu podporu a pomoc. Zostaňte solidárni voči nám a ľuďom na ulici. Nakazili sa, pretože nemajú domov a dvere, za ktorými by sa mohli pred vírusom chrániť. Na to, aby sme to s nimi ustáli potrebujeme vašu podporu a spoluprácu. O každom kroku a našej pomoci vás budeme bližšie informovať. Ak však môžete, podporte našu prácu.

V najbližších dňoch sa nám zíde každá jedna podpora, každé jedno euro navyše, ktoré budeme môcť využiť na plán boja proti šíriacemu sa vírusu medzi ľuďmi bez domova.POMÔCŤ MÔŽETE TU: https://depaulslovensko.darujme.sk/jedine-zelanie-5ad59…/
ĎAKUJEME! ❤ Váš DEPAUL tím

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email