IZBA Č. 7

Nie často (a asi dosť) hovoríme o všetkých našich projektoch. Ako organizácia totiž nepomáhame len v najväčšej nízkoprahovej nocľahárni v strednej Európe. Sme aj v teréne, v ošetrovni, v komunitných centrách, v útulkoch a reintegračných programoch. Pre ľudí bez domova sme tu každý jeden DEŇ už 14. ZIMU ❄️. Každý víkend či sviatok sme často krát jediné dvere, ktoré sú v Bratislave pre ľudí na ulici otvorené. Neriešime však ich situáciu len v krízovom stave. Denne sa snažíme ich problémy trvalo vyriešiť.

Vybavujeme im dokumenty, prácu, ubytovne, špeciálne zariadenia…Akékoľvek cesty, ktoré vedú z ulice naspäť domov. Jedným z takýchto riešení je i náš projekt s názvom UBYTÚLOK. Zvláštny názov – neuveriteľné miesto:). Už viac ako 3 roky pomáha viacerým ľuďom v núdzi začať znova. Ako? Vlastne veľmi jednoducho. Vysvetlíme vám to na príbehu pani Katky.

Pani Katka kedysi pracovala v realitnej firme. Vlastnila ju. Asi sa dá povedať, že jej v živote nič nechýbalo. Dom, auto, dovolenky, nákupy v zahraničí…to všetko však začala strácať v priebehu pár týždňov. Trh s realitkami padol, firma krachovala, úspory sa míňali a niekto, kto stál po jej boku, ju odobral aj o to posledné čo mala. A tak sa ocitla na ulici. Sama. Príliš rýchlo a ľahko. No a do cesty jej vtedy vstúpil alkohol…Dnes je Katka súčasťou reintegračného programu v našom Ubytúlku. Má svoju izbu č. 7. Svoju posteľ. Miesto, kam sa vracia keď skončí v práci. Miesto, kde sa denne rozpráva so sociálnymi pracovníkmi a postupne buduje cestu do vlatného bývania.

Veríme jej a teší nás každý jeden postup a úspech, ktorý ona ale i ďalší klienti z Ubytúlku spravia. Každý jeden človek má právo dostať šancu a pomocnú ruku začať znova. Dostať sa z ulice však nie je jednoduchá cesta. Je na to potrebný čas, stabilné miesto a podpora. Náš Ubytúlok sa takým útočiskom snaží byť. V súčastnosti ubytuváva a pomáha 5 klientom. Ten 6 už totiž býva vo vlastnom. 🏠

Pomôžte nám darovať druhé šance s návratom do spoločnosti. Dajte ľuďom na ulici vedieť, že pre vás nie sú neviditeľní…https://depaulslovensko.darujme.sk/3051/ ❤️

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email