Humanitárna pomoc pre Ukrajinu

Humanitárny projekt vznikol na začiatku marca 2022 ako iniciatíva pre podporu ľudí zasiahnutých vojnov na Ukrajine. Túto iniciatívu sme založili, lebo nám situácia našich susedov nie je ľahostajná.  

Zároveň, na Ukrajine pôsobí naša partnerská organizácia Depaul Ukrajina, ktorá je rovnako ako my súčasťou medzinárodnej skupiny Depaul International. Vďaka našim kolegom je táto pomoc adresná a dostávajú ju tí ktorí ju naozaj potrebujú v rámci viacerých miest na Ukrajine – od humanitárneho centra na Zakarpatí až po novo oslobodené miesta na východe v oblastiach Izium či Balaklia.

Vasiľ v Mukcheve, Svetlana v Kyjeve, Larissa v Charkove a mnohí mnohí ďalší statoční kolegovia a dobrovoľníci tak denne pracujú na distribúcii balíčkov a humanitárnej pomoci.

Prvé týždne sme v rámci humanitárnej pomoci zasielali menšie autá a dodávky, dnes máme logistickú sieť, ktorá týždenne prepraví za hranice 5 kamionov plných potravín a hygieny. Od začiatku vojny náš humanitárny tím zaslal za hranice viac ako 2 500 000 kg pomoci. Každý jeden týždeň sa naša humanitárna pomoc dostane ku 3000 ľuďom žijúcich v krytoch, pivniciach či svojich zničených domovoch.

Napriek tomu, že našu pomoc posielame týždenne v niekoľkých tonách, je to stále len kvapka v mori. Naši susedia prichádzajú každý jeden deň o svoje domovy, bezpečie ale i rodinných členov. Preto v našej iniciatíve budeme pokračovať ako dlho to len bude možné. Okrem našich pravidelných zásielok neustále pracujeme aj na otvorených zbierkach. Prosím pridajte sa k našej pomoci a pomôžte nám byť tu pre našich priateľov ale najmä hrdinov z Ukrajiny.

Momentálne prebiehajúce zbierky:
Charkov: powerbanky, teplé oblečenie, spacáky, karimatky, hygiena
Izium a okolie: konzervy (hotové jedlá/rybyčky), sviečky, spacáky, deky

Pre zapojenie do pomoci sa neváhajte ozvať koordinátorke Zuzane :
na čísle :
 0910 672 599
alebo na mail : zuzana.kulhova@depaul.sk.

Zdieľanie stránky: