Humanitárna pomoc pre Ukrajinu

Humanitárny projekt Depaul Slovensko vznikol na začiatku marca 2022 ako snaha podporiť ľudí zasiahnutých vojnou na Ukrajine. Táto iniciatíva začala, keďže nám situácia našich susedov nie je ľahostajná.

Na Ukrajine tiež pôsobí naša partnerská organizácia Depaul Ukrajina, ktorá je, rovnako ako my, súčasťou medzinárodnej skupiny Depaul International. Vďaka našim kolegom je táto pomoc adresná a dostávajú ju tí, ktorí ju naozaj potrebujú v rámci viacerých miest na Ukrajine – od humanitárneho centra na Zakarpatí až po novo oslobodené miesta na východe v oblastiach Izium, Balaklia, Cherson ale i Zaporožie a Mikolajivská oblasť.

Vasiľ v Mukcheve, Svetlana v Kyjeve, Anka v Charkove, Oleg v Odesee a mnohí ďalší statoční kolegovia a dobrovoľníci tak denne pracujú na distribúcii potravinových a hygienických balíčkov a tiež pomáhajú ľuďom obnovovať ich domovy, vymieňajú zničené okná, poskytujú sociálnu podporu či pomáhajú tak ako to je práve potrebné…

Počas prvých týždňov vojny sme v rámci humanitárnej pomoci zasielali menšie autá a dodávky, dnes máme logistickú sieť, ktorá týždenne prepraví za hranice 4 kamióny plné potravín a hygieny. Doteraz náš humanitárny tím poslal na Ukrajinu viac ako 3433 ton pomoci. Každý jeden týždeň tak môžeme pomáhať viac ako 3000 ľuďom žijúcich v krytoch, pivniciach či svojich zničených domovoch.

Napriek tomu, že našu pomoc posielame týždenne v niekoľkých tonách, je to stále len kvapka v mori. Naši susedia prichádzajú každý jeden deň o svoje domovy, bezpečie ale i rodinných členov. Preto v našej iniciatíve budeme pokračovať ako dlho to len bude možné. Okrem našich pravidelných zásielok neustále pracujeme aj na otvorených zbierkach. Prosím pridajte sa k našej pomoci a pomôžte nám byť tu pre našich priateľov ale najmä hrdinov z Ukrajiny.

V dôsledku súčasného stavu sa momentálne zameriavame na zbierku a zasielanie počítačov pre deti na Ukrajinu. Vďaka nim, sa môžu pripojiť na online vyučovanie a zostávať tak aspoň v minimálnom kontakte so svojimi blízkymi či okolitým svetom.

Pokiaľ je to možné, pomôžte nám prosím materiálne či finančne.
Finančné dary nám môžete zasielať  TU:

IBAN SK02 1100 0000 0026 2152 1983
poznámka :počítače pre UA
VS: 24022022

Pre zapojenie do pomoci sa neváhajte ozvať koordinátorovi Jánovi :
na čísle :
 0909 250 618
alebo na mail : jan.menky@depaul.sk.

Zdieľanie stránky: