POMOC V ČASE KRÍZY

S koronavírusom žijeme v našich šiestich zariadeniach už 8 mesiacov. Každý deň je pre nás aj pre ľudí bez domova, ktorí k nám prichádzajú, výzvou.  

Registrácia pri vstupe do nocľahárne trvá dlhšie – veď to asi tušíte: teplota, dezinfekcia, zaväzovanie látkových rúšok za uši. Dezinfikujeme všetko čo sa dá a pokiaľ možno každý deň. Kapacity postelí v nocľahárni sme mali naplnené už pred začiatkom zimy. V zime príde ľudí bez domova ešte viac.   

Každý si nesieme nezodpovedané otázky: Bude dosť priestoru pre tých ľudí, ktorí budú chcieť prespať za mrazivých zimných dní? Kedy sa vírus rozšíri aj medzi ľuďmi bez domova? Naši klienti sa pýtajú tiež: Čo keď dostanem vírus? Kedy budem môcť ísť späť do práce?  

Na tieto otázky nikto nepozná odpovede, neistota a obavy sú v našich zariadeniach cítiť. 

V týchto chvíľach nám však dodávate silu a odhodlanie zvládnuť aj tieto neľahké dni VY, naši darci a naši podporovatelia. Tým, že nám darujete oblečenie, potraviny alebo finančný príspevok. A tiež firmy medzi inými Tesco, Orange a TA3, či štátne inštitúcie ako Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie alebo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.  

Pomáhate nám vytvoriť podmienky v našich zariadeniach tak, aby sme čo najdlhšie odolali vírusu. A zatiaľ sa nám to darí 🙂 

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email