OTVÁRAME COVID ČERVENÚ ZÓNU

Priatelia, ak ste zachytili našu poslednú správu, tak viete, že Covid sa bohužiaľ začal šíriť i medzi ľuďmi bez domova. Aktuálne má karanténne mestečko zriadené mestom Bratislava kapacitu naplnenú už z dvoch tretín. Od nášho prvého januárového testovania všetkých klientov nocľahárne čísla pozitívnych prípadov neustále pribúdali a my sa pripravujeme na to, že to tak bude i nasledujúci týždeň.

Keďže sme ako organizácia stáli pred obavou, že ďalšie pozitívne prípady nakazených ľudí bez domova by nemali kde stráviť čas karantény, rozhodli sme sa konať a otvoriť v našej nocľahárni červenú zónu.Čo to znamená?V pondelok nás čaká už niekoľké testovanie našich klientov v tomto mesiaci a v prípade, že niekomu výjde pozitívny výsledok a nezmestí sa už do karanténneho mestečka Bratislavy, presunieme ho na našu izolačnú (červenú) časť. Tam bude môcť v bezpečí, teple a za pomoci našich kolegov stráviť svoju karanténu. Druhá časť nocľahárne bude i naďalej otvorená pre negatívne prípady a slúžiť pre všetkých, ktorí ju v tieto zimné dni budú potrebovať. Trochu šialené, veľmi odvážne ale so 100% odhodlaním!

Nebudeme vám klamať, máme pred sebou ešte náročné dni a mnoho krokov, aby sme od pondelka začali fungovať v novom, krízovom režime. Momentálne robíme maximum, aby sme dokázali pomôcť naozaj každému, kto to bude potrebovať. Nechceme dopustiť, aby ľudia bez domova nemali v tomto čase bezpečné miesto pre svoju karanténu a zostali bez strechy nad hlavou.Stále makáme na množstve detailov, aby sme v pondelok boli pripravení. O našich najbližších dňoch vás budeme informovať. Ak však môžete, podporte nás prosím akoukoľvek čiastkou. Pomôžete nám pripraviť sa na to, čo nás čaká.

ĎAKUJEME ❤ držte nám palce:)

podporiť môžete tu https://depaulslovensko.darujme.sk/jedine-zelanie-5ad59…/

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email