Opatrenia v našich zariadeniach

Priatelia, iste vám netreba približovať súčasný stav a riziká, s ktorými momentálne bojujeme, v dôsledku pretrvávajúcej nákazy vírusom COVID-19. Kvôli prevencii a ochrane ľudí bez domova a nás, ktorí s nimi pracujeme, sme sa i my ako organizácia rozhodli zaviesť viaceré bezpečnostné opatrenia.

1. Naše útulky sú momentálne uzatvorené (pre návštevy z vonku)
2. Dezinfekcia, meranie teploty, rúška…dbáme na všetky hygienické opatrenia.
3. Do odvolania sme zrušili príchod dobrovoľníkov či akýchkoľvek návštevníkov do našich zariadení.

Viac ako tretina a možno až polovica ľudí bez domova trpí podľa našej zdravotnej sestry Bernadety Staňovej chronickými ochoreniami, nehovoriac o tom, že mnohí majú nad 65 rokov. „Klientov v útulkoch chránime prísnou karanténou, no tí, ktorí sú v nocľahárni túto možnosť nemajú. S neistotou pribúda psychiatrických ochorení, tiež podliehajú panike a žijú v strachu, že sa v noci nebudú mať kde zložiť. Navyše nedostáva sa im žiadnej zdravotnej starostlivosti.“

Ako organizácia sme preto vypracovali krízový plán pomoci a denne sa snažíme súčasnému stavu maximálne prispôsobovať. Ľudia bez domova nás v tejto kríze potrebujú azda viac než kedykoľvek predtým a preto ďakujeme všetkým, ktorí sa už zapojili do pomoci tým najduchobnejším!

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email