NEZABÚDAME 🇺🇦

Priatelia,
Depaul je každý deň otvorený pre ľudí bez vlastného bývania, ktorí potrebujú našu pomoc.
Od februára však pomáhame aj ľuďom, ktorí stratili svoje bývanie počas vojny na Ukrajine.

Náš kamoš Michal Burza, vojnový fotograf, je už pár týždňov u našich východných susedov a snaží sa okom fotoaparátu zachytiť, aký dopad má vojna na životy obyčajných Ukrajincov. Posledné dni navštívil Charkov a jeho okolie.
Práve tam posielame najviac humanitárnej pomoci a naši kolegovia z ВБФ „Деполь Україна“ (Depaul Ukrajina) tam robia neskutočný kus dobrej práce. Denne rozvážajú a rozdávajú jedlo do centra, obcí a mestečiek okolo Charkova k ľuďom, ktorí by inak boli od základnej pomoci úplne odstrihnutí.

Do postihnutých oblastí poslal Depaul humanitárny tím za 3 mesiace už vyše 940 ton jedla, hygieny a zdravotných pomôcok. Každý týždeň odosielame zo Slovenska 5 kamiónov, ktorých obsah sa distribuuje v mestách ako Odesa, Kyjev, Záporožie a Charkov. Vidíme však, že to nestačí!Naši priatelia sú v každodennom ohrození a našu pomoc (aj tú morálnu) potrebujú neúnavne i naďalej. Preto vás chceme požiadať, nezabúdajme na Ukrajinu a pomáhajme našim susedom i naďalej.Každodenne pomáhajú aj naši kolegovia z Človek v ohrození, Mareena, Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita, Slovenský Červený kríž – Spolu pomôžeme, saleziani.sk, Step-iN, ADRA Slovensko a mnoho ďalších…

Pokiaľ chcete pomôcť, prispejte do ktorejkoľvek vyššie zmienenej organizácie, alebo majte otvorenú náruč a porozumenie voči ľuďom, ktorí na Slovensko utekajú z Ukrajiny. Je to vec solidarity, rovnako ako pomoc ľuďom, ktorí žijú bez vlastného bývania okolo nás. Veď kto sme, ak nie sme voči sebe priateľmi a ľuďmi.Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste solidárni.

Ďakujeme kolegom z Depaul Ukrajina za prácu, ktorú robia 💙💛

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email