Čo sú mosty k samostatnosti?
V skratke je to projekt, vďaka ktorému už od roku 2020 pracujeme na vytváraní lepších podmienok sociálneho bývania na princípoch Housing First. No a princíp Housing First vám asi vysvetľovať podrobne nemusíme. Jednoducho veríme, že v procese ukončovania bezdomovectva je strecha nad hlavou to prvé a jediné trvalé riešenie, ktoré dokáže ľuďom na ulici pomôcť.🏠
Keďže tomuto princípu skalopevne veríme (lebo veď vidíme iné krajiny a ich úžasné výsledky v tomto smere) ako organizácia pracujeme už rok na vytváraní nových a dostupných šancí v sociálnom bývaní pre ľudí v núdzi.
Týmto projektom sa snažíme dať priestor i tým, ktorí majú cestu k dôstejnému bývaniu často krát najnáročnejšiu (dlhodobo žijúcich na ulici, so závislosťami, s komplikovaným sociálnym správaním a pod).
Čo je však ešte dôležité, že sa tu zameriavame i na prevenciu prostredníctvom intervenčných aktivít s ľuďmi, ktorým hrozí strata bývania.
V skratke, denne hľadáme prenájímateľov s cenovo dostupnými bytmi, ich prepájame s ľuďmi v núdzi no a tým ľuďom potom pomáhame v ich každodenných procesoch začleňovania sa naspäť do spoločnosti:) Jednoduché to nie je ALE dnes vďaka tomuto projektu bývajú už 3 ľudia bez domova vo „vlastnom“ prenájme. A to sú výsledky, za ktoré sa oplatí bojovať.
Ďakujeme Mestu Bratislava za príležitosť pokračovať v tomto výnimočnom projekte. Spolu budujeme mosty .
