DEŇ NA 👍

Väčšina ľudí bez domova, ktorí sa nachádzajú v našom Útulku sv. Lujzy de Marillac sú v pokročilom veku, majú viaceré zdravotné problémy a mnoho rán, ktoré si so sebou ponesú až do konca života. Zároveň sa však väčšina z nich teší zo všetkých každodenných radostí a života, ktorý ešte majú pred sebou…

Ich život je poznačený udalosťami a chorobami, ktoré by mnohí z nás len ťažko ustáli. Do našeho útulku prídu na rôzne dlhú dobu preležať ťažký zápal, zotaviť sa po operácii, či častokrát i amputácii. Ich dni však nie sú ponuré či smutné. Naši opatrovatelia, sociálni pracovníci a dobrovoľníci sa denne snažia ich život naplniť niečím pozitívnym a zmysluplným. Aj v tomto duchu sme minulý týždeň navštívili ZOO Bratislava, ktorá vrelo privítala až 14 ľudí bez domova spolu s našimi sociálnymi pracovníkmi.

Hoci ide o malé gesto a výlet, ktorý sa vám môže zdať bežný či nepodstatný, pre ľudí, ktorí roky prežívali bolesť a samotu, je to veľká vec. Je to pocit, že sa majú v živote ešte na čo tešiť. Že sú viac len než číslo zo štatistky, tvár z ulice či vozík, ktorý niekto musí tlačiť…ĎAKUJEME ZOO Bratislava za ich podporu a tešíme sa na viac takýchto pekných momentov ❤️.

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email