21 UMELCOV PRE ĽUDÍ BEZ DOMOVA

Festival Doma dobre už túto nedeľu online z nocľahárne a následne z postelí umelcov

LIVE STREAM z Nocľahárne sv. Vincenta de Paul,
12. decembra 2021 od 15.30
Informácie o akcii : https://fb.me/e/1BUQUiFgA

Doma dobre bude prvýkrát v histórii viacdňovým podujatím. Už túto nedeľu 12. decembra si môžete od 15.30 pozrieť livestream z Nocľahárne sv. Vincenta de Paul, kde vystúpi FVLCRVM a súčasťou streamu bude aj debata o živote ľudí bez domova. Organizátori budú následne až do Vianoc zverejňovať vždy o 19.00 na facebooku Pohody a Depaul Slovensko piesne umelcov nahraté z pohodlia ich postelí. Týmto chceme symbolicky poukázať na to, že ani „obyčajná posteľ“ nie pre mnohých ľudí samozrejmosťou.

Postarajú sa o ne Lola Marsh, Jana Kirschner, Bazzookas, Midi Lidi, Katarzia, Chiki liki tu-a, Tolstoys, Štefan Štec, Ventolin, Nina Kohoutová, Lasky, Nina Rosa, Fyasco, Kristin Lash & Jacob Grey, Raptor Koch, Timea, Lomnické Čháve, God & Eve, Quatro Emocione, Braňo Jobus a 52 Hertz Whale. Na Štedrý deň sa vrátime do nocľahárne, kde ukončíme 8. ročník Doma dobre koledami v podaní Muzičky.

„Veľmi sa teším, že na koncert v nocľahárni Depaul a na posteľové hudobné dobrodružstvo sa odhodlali toľkí skvelí umelci a umelkyne z rôznych žánrov – od jazzu, cez pop, alternatívu, folklór až k metalistom, začínajúce i zavedené mená. Reakcie boli skvelé a veríme, že rovnako skvelé budú posteľové verzie pesničiek i koncerty priamo z nocľahárne. Je úžasné vidieť, ako našej hudobnej scéne záleží na tých najzraniteľnejších,“ vraví o tohtoročnom Doma dobre Michal Kaščák.

Cieľom festivalu je upozorniť na skutočné problémy ľudí bez domova, pre ktorých je zima kritickým obdobím. Festival je aj výzvou k podpore aktivít našej organizácie.

V uliciach Bratislavy sa pohybuje okolo 4 000 ľudí bez domova. Služby nízkoprahovej nocľahárne využíva každoročne viac ako 1 200 ľudí. V Depaul Slovensko sa staráme o to, aby sme ľuďom bez domova poskytli teplo, stravu a základné služby bez ohľadu na to, v akom stave prídu. Okrem iného tu dostanú hygienické potreby a v prípadne záujmu i sociálne poradenstvo a pomoc pri hľadaní práce. Festival Doma dobre chce upozorniť na fakt, že v čase pandémie sú ľudia bez domova mimoriadne zraniteľnou skupinou. Budeme radi, ak sa pripojíte k prenosu z nocľahárne a prispejete na pomoc ľuďom bez domova na stránke www.adoptujsipostel.sk .

Zdieľanie článku:

Facebook
Twitter
Email